Zarabianie na hobby - praca instruktora fitness

zarobki instruktora fitnessCzy wiesz, że możesz uwielbiać swoją pracę?

Wystarczy tylko, że jesteś fanem białego puchu i nart. Za niewielka kwotę możesz zdobyć uprawnienia instruktora narciarstwa. Chęci i wytrwałość Jeśli marzysz o szkółce narciarskiej oraz aby uczyć jazdy na nartach nie tylko w Polsce, ale i za granicą musisz wiedzieć, że będziesz musiał się zmierzyć z godzinami wykładów. Co więcej czekają Cię także długie godziny na śniegu a także wszelakie kursy i zawody. Wszystko to jednak nie idzie na marne, a po zaliczeniu zajęć otrzymujesz odznakę oraz legitymację, aby móc prowadzić własne kursy. W czasie sezonu możesz także odłożyć pieniądze na parę miesięcy do przodu, ponieważ jako dobry i doświadczony instruktor narciarstwa możesz otrzymywać sowite wynagrodzenie. Pracując, jako pomocnik instruktora nie zarabia się już na tyle wysokich sum. Jest to ok. 50 zł. za jedną godzinę nauki jazdy. Najczęściej do kursów na instruktora podchodzą młode osoby z liceum oraz studenci, ponieważ jest to świetny sposób na zarobienie na własne wydatki.

Poszukaj szkoły

Mamy w naszym kraju świetne szkoły dla wielbicieli śnieżnego szaleństwa. Licencje, jakie możemy zdobyć to A+B. Dzięki niej mamy możliwość prowadzenia podstawowych kursów na przykład na instruktora PZN oraz A która umożliwia organizowanie szkoleń podstawowych. Przez Polski Związek Narciarski wydawane są obydwie te licencje. Można także zdobyć tytuł demonstratora szkolnego Polskiego Związku Narciarskiego, który można zaczynać mając od 12 do 15 lat. Kurs obejmuje zarówno zajęcia na śniegu jak i wykłady. Całe szkolenie trwa siedem dni, a po zdaniu egzaminu zostaje wręczona odznaka oraz legitymacja.

Kwalifikacje na instruktora

Będąc starszym, czyli mając 16 lat można zacząć kurs kwalifikacyjny, który trwa siedem dni. Jego koszt to 300-400 zł. Trzeba jednak pamiętać, że aby go zacząć trzeba, co nieco wiedzieć o narciarstwie. Kurs obejmuje część praktyczną, czyli uczenie się ewolucji równoległych i kątowych, śmig oraz jazdę w terenie, a także część teoretyczną, czyli wykłady. Według Jacka Żaby, będąc pod okiem doświadczonych nauczycieli jazdy jest to bardzo atrakcyjna cena. Oprócz wyżej wymienionych musimy także zaliczyć egzaminy wewnątrzszkolne. Po otrzymaniu oceny pozytywnej dostaje się obowiązujący przez dwa lata indeks oraz wpis. W celu uzyskania kolejnego wpisu trzeba wziąć udział w zawodach. Prowadzone są one przez Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa. Zdobywając w skali 0-10 najmniej 6 pkt. Możemy cieszyć się kolejnym wpisem.